Сотні спортсменів з різних куточків країни беруть участь у національних змаганнях.
Декілька сотень полтавців вранці поклади квіти до підніжжя пам’ятника воїнам–інтернаціоналістам, що знаходиться в однойменному парку.
Керівництво команди з Полтави поки що не збирається піднімати ціну входу на стадіон.
В урочищі Шумейкове Лохвицького району ветерани Другої світової війни та їхні нащадки згадали про трагічні події 1941 року.
Сотні полтавців у обідню пору зібралися біля підніжжя пам’ятника Солдату військового меморіалу, аби вшанувати бійців Червоної Армії та їхніх командирів, які назавжди залишилися в урочищі 20 вересня 1941 року.
Згідно з офіційними даними, того дня зведена колона штабів Південно-Західного фронту і 5-ї армії підійшла до хутора Дрюківщина Лохвицького району Полтавської області, за 15 км на південний захід від Лохвиці. Там вона була атакована головними силами німецької 3-ї танкової дивізії. Втративши декілька гармат і бронемашин, залишки колони відійшли в урочище Шумейкове. До рук супротивника потрапив командувач артилерією 5-ї армії генерал В. М. Сотенський разом з усім своїм штабом. У групі залишалося не більше тисячі чоловік, з них близько 800 командирів, зокрема, командувач фронтом Михайло Кирпонос, члени Військової ради Бурмистенко, Риков, начальник штабу Тупіков, генерали управління фронту Добикін, Данилов, Панюхов, командувач 5-ї армії Потапов, члени Військової ради армії Никішев, Кальченко, начальник штабу армії Писаревський. Транспорт і люди розосереджувалися кромкою яру, що перетинав гай, бронемашини зайняли позиції на узліссі. Німецькі танки і піхота атакували гай з трьох сторін. Спочатку вони увірвалися на східне узлісся. У рукопашній сутичці брали участь всі — від солдата до командувача фронтом. Кирпоноса спочатку ранило в ногу, а незабаром осколки міни зрешетили його груди. Командувач одразу помер. Бій продовжувався 5 годин. У непритомному стані був узятий у полон командувач 5-ї армії Потапов. Загинули Тупіков і Писаревський.
До вашої уваги кращі авторські світлини події.
Нагадаємо, нещодавно у Полтаві можна було побачити техніку Другої світової війни.
Олег ДУБИНА,
doa.in.ua
На початку 1919 року у Кобеляках вийшов перший номер «Голосу бідноти», яка зараз має назву «Колос».
Рік став еталонним з точки зору подій, на яких вдалося побувати.