Мої сторінки в соціальних мережах

   

Новини
01.06.2026

Криза у «Ворсклі»: борги, відсутність зарплат і втрата ліцензії

Головна команда Полтавщини опинилася у найскладнішому періоді своєї історії.

Детальніше>>
29.05.2026

ПСЖ — Арсенал: аналіз та прогноз на фінал Ліги чемпіонів 2026. Хто підніме кубок?

Фінал обіцяє стати епічним протистоянням двох абсолютно різних філософій та систем.

Детальніше>>
18.04.2026

Між сиренами та футболом: “Ворскла” програла “Прикарпаттю” (ФОТО)

Полтавці зазнали мінімальної поразки.

Детальніше>>
Всі новини

Шашлики, купання та зелень: як Полтавський дендропарк зустрів весну (ФОТООГЛЯД)

Міський парк навіть у будні є чи не найголовнішим місцем відпочинку полтавців.

 

 

Найбільше у цей час на території дендропарку молоді – доки одна частина насолоджувалася красою природи, розводила багаття та ласувала шашликами, інша займалася досить ризикованою справою – зануренням у прохолодні води ставка.  

 

Що з цього вийшло – дивіться на авторських світлинах.

 

Згідно з даними «Вікіпедії», Полтавський міський парк — дендропарк, парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Розташований у північній частині міста Полтави. За часів Полтавської баталії ця територія була густою незайманою дібровою. Яківчанський ліс переходив у діброву на Монастирській горі. Під час Другої світової війни зелений масив був вирубаний націонал-соціалістами. Розбудова парку почалася у квітні 1962 р. Рішенням Ради Міністрів України від 4 березня 1962 року «Про закладку 9 показових парків у обласних центрах України» було передбачено створення в Полтаві дендропарку

А вже 13—14 квітня було закладено парк площею 17 га. У березні 1963 року його було включено до списку ботанічних садів і дендропарків України. Ініціаторами проекту були головний архітектор міста Лев Вайнгорт та дендролог Я. Яценко, яка віддала парку 40 років свого життя.

 

Нагадаємо, минулого року збільшилася кількість птахів у дендропарку.

 

 

Олег ДУБИНА

Надіслати запитання
Ваше ім'я

Invalid Input
Email

Invalid Input
Ваше повідомлення

Invalid Input
Останнє з блогу
07.06.2026

"Ворскла", яку ми втратили: мої спогади та кращі фото за 17 років

Це не просто фоторепортаж, а значна частина мого життя.

Детальніше>>
26.05.2026

Шлях до зірок: як Дмитро Різник виріс із дубля «Ворскли» до рівня Ліги Чемпіонів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Голкіпер з Полтавщини восени протистоятиме кращим футболістам світу.

Детальніше>>
Читати блог