Мої сторінки в соціальних мережах

   

Новини
01.06.2026

Криза у «Ворсклі»: борги, відсутність зарплат і втрата ліцензії

Головна команда Полтавщини опинилася у найскладнішому періоді своєї історії.

Детальніше>>
29.05.2026

ПСЖ — Арсенал: аналіз та прогноз на фінал Ліги чемпіонів 2026. Хто підніме кубок?

Фінал обіцяє стати епічним протистоянням двох абсолютно різних філософій та систем.

Детальніше>>
18.04.2026

Між сиренами та футболом: “Ворскла” програла “Прикарпаттю” (ФОТО)

Полтавці зазнали мінімальної поразки.

Детальніше>>
Всі новини

130-річчя Дібрівського кінного заводу: кращі миттєвості (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Миргородському районі відбулося традиційне свято коней.

 

 

Кінний завод у Дібрівці має славну історію. Як розповідається у енциклопедичному довіднику «Полтавщина», у місцині, на котрій згодом було зведено завод, розводили коней принаймні від часів її перебування у володінні Кочубеїв, а згодом Муравйових-Апостолів. Опісля кількох змін власників територія потрапила до Дмитра Романова, за часів котрого було побудовано додаткові стайні, манежі та іподром. У 1889-му відкрито школи жокеїв, ветфельдшерів та інших супутніх спеціальностей. Розширення інфраструктури створило умови для розвитку племінного конярства. Під час революції 1905—1907, внаслідок невиконання умов щодо збільшення заробітної платні працівникам, будівлі та стайні заводу було спалено.

 

Цьогоріч під час свята відбулися перегони і вручення призів на честь Графа Орлова для коней орловської рисистої породи старшого віку, Державного підприємства «Конярство України» для коней орловської рисистої породи двох років та перегони на честь видатного майстра-наїзника Михайла Стасенка для коней російської рисистої породи двох років. Окрім цього глядачі стали свідками виступу кінного театру «Українські козаки» Олега Юрчишина.

 

До вашої уваги кращі авторські світлини події.

 

 

Олег ДУБИНА,

doa.in.ua

Надіслати запитання
Ваше ім'я

Invalid Input
Email

Invalid Input
Ваше повідомлення

Invalid Input
Останнє з блогу
30.07.2026

Нацистська окупація Кобеляцького району: повна хроніка, архіви та списки (частина 2)

У продовженні розповіді реконструюємо хроніку трагічних подій, які назавжди увійшли до історії Кобеляцького району.

Детальніше>>
28.07.2026

Нацистська окупація Кобеляцького району: повна хроніка, архіви та списки (частина 1)

На основі розсекречених архівних документів, матеріалів спецслужб та трофейних списків реконструюємо хроніку подій, діяльність окупаційної влади.

Детальніше>>
Читати блог