Рік, що минає, запам’ятався численними цікавими миттєвостями з життя політиків Полтавщини (і не тільки).

Представники ЗМІ Полтави та області цьогоріч фіксували найпам’ятніші події з життя регіону.

30.12.2020

Від Нових Санжар до пожежі в історичній будівлі: ТОП подій Полтавщини 2020 року

Рік, який пройшов під знаком пандемії COVID-19, видався багатим на пам’ятні події.

Всі новини

Жіноча Ліга Чемпіонів: «Житлобуд-2» у Полтаві несподівано переграв «БІІК» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Українки у першому матчі 1/16 фіналу переграли команду з ТОП-20 рейтингу UEFA.

У 2020 році Полтаві вперше випав шанс прийняти міжнародний матч жіночного футболу. Спочатку планувалося, що стадіон «Ворскла» імені Олексія Бутовського стане ареною протистояння відбору кваліфікації на Євро-2022 Україна – Чорногорія, але з урахуванням епідеміологічної ситуації в країні та рекомендації  UEFA було вирішено провести поєдинок у столиці. Напевно, не останню роль у перенесенні гри відіграв той факт, що аеропорт Полтави поки не може повноцінно приймати пасажирські літаки.

На щастя, без міжнародного футболу Полтава не лишилася. Харківський «Житлобуд-2» домовився з «Ворсклою» про проведення матчу 1/16 фіналу жіночої Ліги Чемпіонів з казахським «БІІК-Казигурт» (займає14 місце у рейтингу UEFA) на центральній спортивній арені Полтавщини.

Цікаво, що останній раз стадіон Полтави приймав матч єврокубків 762 днів тому, щоправда, тоді це був груповий турнір Ліги Європи («Ворскла» - «Карабах», 8 листопада 2018 року).

Якщо говорити про сам сьогоднішній матч, то перший момент виник на 14-й хвилині. Кравчук виконала передачу до району одинадцятиметрової позначки.  Калініна могла відкривати рахунок, але пробила прямо у воротаря гостей. Українки досягли свого на 30-й хвилині: Андрущак зі штрафного навісила м'яч у воротарський майданчик, воротар гостей Железняк м'яч відбила, щоправда вже через мить Анастасія Філенко з ходу пробила під поперечину – 1:0.

Гості з Казахстану зрівняли рахунок на старті другої 45-хвилинки. Маккарті далеко вкинула м'яч з ауту, від голови однієї з гравчинь «Житлобуду» футбольний снаряд ліг прямо на ногу Бренні Конелл – 1:1.

.

Нічийний рахунок протрималася лише 9 хвилин. Все завдяки Вероніці Андрухів, яка невідпорним ударом зі штрафного принесла, як стало відомо згодом, несподівану перемогу представницям України – 2:1.

Матч-відповідь відбудеться 16 грудня в Шимкенті на стадіоні «Намис» (ФЦ БІІК). Початок матчу о 12:00 за місцевим часом.

До вашої уваги авторський фоторепортаж матчу.